موریانه زدایی تضمینی

موریانه زدایی تخصصی ، مبارزه ، ریشه کنی 

طی تحقیقات در ایران، آسیب ها و خساراتی که موریانه به ساختمان ها و منازل وارد می کند حتی از بلایای طبیعی بیشتر گزارش شده است. پیشگیری از ورود موریانه به منازل از درمان و ریشه کنی موریانه و موریانه زدایی بسیار آسان تر می باشد شرکت سلامت محور(hepico) افتخار دارد به عنوان مجری تخصصی موریانه زدایی با استفاده از شیوه های نوین و پیشرفته ترین دستگاهای روز دنیا در اکثر نقاط ایران رکودددار موریانه زدایی باشد.

  شناخت موریانه

موریانه از راستۀ Isoptera ، حشراتی با اندازه های کوچک که به صورت دسته جمعی زندگی می کنند. موریانه ها مهم ترین نابود کنندۀ ساختارهای چوبی ومصالح طبیعی ساختمان بخصوص در مناطق جنوبی ایران که گرما و رطوبت بیشتری است به شمار می آیند. مهم ترین گونه از موریانه هایی که در ایران زیست می کنند موریانه های زیرزمینی هستند حرکات و ساختار زندگی آن ها در زیرزمین می باشد. موریانه ها حشراتی اجتماعی هستند که در لانه ها به صورت کلونی یا به طور معمول در زیرزمین یافت می شوند که معمولاً  در نزدیکی درختان ، کندۀ چوب ، انبارهای چوب ، پالت ها، پالت های چوبی، دیوارهای خشتی که ملات آن ها  را عناصر چوبی مانند کاه و کلش پوشانده تغذیه می کنند. که در بحث بهسازی محیط جهت موریانه زدایی بسیار مهم و حیاتی می باشد.

 

هر کلونی از موریانه ها یک پادشاه ، یک ملکه ( به رنگ قهوه ای ) دارد. هر “ملکه موریانه” قادر به تولید هزاران میلیون تخم در سال را دارد. در این کلونی ها علاوه بر پادشاه و ملکه موریانه ، سربازانی به عنوان محافظان کلونی وجود دارند. موریانه های سرباز مجهز به سر بزرگ و فک و آروارۀ بزرگ هستند.

این موریانه ها در مقابل اشغالگرانی نظیر مورچه ها که “دشمن موریانه”  ها تلقی می شوند کلونی ها را از تهاجم آن ها محافظت می کند. اما بیشتر جمعیت کلونی موریانه ها را کارگران سفید تشکیل می دهند ، که عده ای از آن ها محافظ ملکه ، عده ای وظیفۀ محافظت از لاروها و عده ای نیز مسئولیت جستجوی غذا و اطلاع دادن به سایر موریانه ها را به عهده دارند. هنگامی که تعداد کلونی ها افزایش می یابد کارگران لانه و محل انبار غذا را گسترش می دهند. در کلونی های بالغ 200 هزار تا 2 میلیون کارگر زندگی می کنند.

 علائم فعالیت موریانه ها :

در مناطقی که موریانه خیز می باشند مانند جنوب ایران و یا حتی برخی از مناطق استان فارس . بایستی قبل از خرید ملک از سلامت خانه اطمینان حاصل گردد و سالیانه به صورت مرتب منزل را بازرسی در مقابل حملۀ موریانه ها انجام داد. این نکته قابل ذکر است بعضی از نشانه ها به صورت غیر منتظره و تصادفی پدیدار می شوند که در این زمان پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان شرکت سلامت محور (hepico) تماس حاصل فرمایید چرا که برخی از اقدامات خودسرانه در مبارزه با موریانه مانند استفاده از گازوئیل ، آهک، نفت، نفتالین و سموم عرضه شده در بازاربه سبب دور کننده بودن باعث می شوند تا رگه های موریانه از یک نقطه به تمام نقاط مختلف منزل پخش گردند که در این صورت نحوۀ مبارزه با آن ها مشکل تر می شود.

 حرکت موریانه ها:

کلونی موریانه ها معمولاً درطول 5- 3 سال بالغ شده و شروع به ازتکثیر می کنند. اکثر موریانه ها در اوایل پاییز تا ابتدای زمستان و از ابتدای بهار تا اواسط تابستان شروع به ازدیاد می کنند. معمولاً موریانه ها در طول روزهای گرم و بارانی فعالیت آن ها شدت بیشتری پیدا می کند، که در این زمان موریانه های کارگر برای پیدا کردن منبع غذایی حرکت خود را از زیر زمین به سطح شروع می کنند. که ما حتی الامکان بایستی در منزل وسایلی که مواد آن ها را چوب تشکیل می دهد به صورت مستمر بازدید کنیم و در منازلی که حمله صورت می گیرد در ابتدا بایستی منابع چوبی مانند کمدها ، مبلمان ، بوفه از سطح دیوار به میزان 10 سانتیمتر فاصله ایجاد کنیم. این نکته قابل ذکر است موریانه های بالدار تا حد زیادی به مورچه ها (دشمن موریانه ها) مشابهت دارد که برای تشخیص و شناسایی موریانه ها از مورچه ها شما می توانید با کارشناسان شرکت سلامت محور(hepico) با شماره تلفن 09172626106 تماس حاصل فرمایید.

  رگه های گلی موریانه ها :

موریانه ها بر خلاف مورچه ها در محیط های باز پرسه نمی زنند . موریانه ها از طریق تونل های زیر زمینی که معمولاً قطر آن ها به اندازۀ یک مداد می باشد راه های ارتباطی خود را که معمولاً رگه می نامند به یکدیگر متصل می کنند. ساختار این رگه ها به اصطلاح گلی است که از خاک و ذرات چوب و مواد سلولزی ساخته می شود.

در مواردی که موریانه ها به سطح زمین می آیند از طریق این رگه ها حمله ور می شوند. با شکستن این رگه ها می توان فعالیت موریانه ها را مشاهده نمود اما زمانی که رگه ها خالی است به این معنا نیست که موریانه  فعالیتش از بین رفته از طرفی آن ها این توانایی را دارند تا رگه های گلی آسیب دیده را مجدداً بازسازی نمایند. رگه های قدیمی معمولاً شکننده و خشک می باشند. نکتۀ بسیار مهم این است کسانی که این رگه ها را برای اولین بار می بینند ، پیشنهاد می شود: قبل از هر اقدامی با کارشناسان شرکت سلامت محور(hepico) تماس گرفته تا با روش های علمی و صحیح اقدامات لازم در خصوص موریانه زدایی تخصصی انجام گیرد، چرا که تنها با بازرسی کارشناسان این شرکت می توان به صورت دقیق میزان خسارت و آلودگی را تخمین زد.

رگه هایی که در سقف یا در طبقات بالایی مشاهده می شود نشانه ای از هجوم  هوایی ( هجوم ثانویه) این حشرات می باشد.

 

اکثراً هجوم ثانویه زمانی پدیدار می شود که رطوبت و مواد غذایی در دسترس موریانه ها به میزان کافی وجود داشته باشد.  

 شکل های مختلف رگه های گلی:

 •  رگه هایی در قسمت بیرونی دیوار
 •  رگه های حلق آویز از تیرچه طبقات
 •  رگه های مستقر روی دیوار های حاوی خاستر
 •  رگه های روی دیوار داخلی
 • رگه های سقفی
 • رگه های داخل کاغذ دیواری
 •  رگه در بلوک داخلی
 •  رگه ها در کنار قرنیز های دیوار
 •  رگه بر روی پارکت – کف

 

 آسیب موریانه ها

معمولاً تصور می شود که موریانه ها فقط از چوب تغذیه می کنند اما نکته مهم این است که موریانه ها از هر موادی که حاوی سلولز باشد ، تغذیه می کنند و برخی از گونه های موریانه ها توانایی آن را دارند که برای یافتن غذا حتی از دیوار های سیمانی نفوذ می کنند در واقع هیچ چیزی نمی تواند از دندان های تیز موریانه در امان باشد گاهی از طریق مواد غیر سلولزی نظیر پلاستیک یا فوم نیز وارد می شوند. بعضی از تحقیقات شرکت سلامت محور(hepico) نشان می دهد که کلونی هایی که شامل 50000 کارگر هستند در کمتر از یک ماه یک قطعه چوبی 1.3 متر را مصرف می کنند، البته آسیب های ناشی از موریانه ها به عوامل مختلفی مانند دما ، رطوبت و میزان دسترسی مواد غذایی بستگی دارد اما آن چیزی که زندگی موریانه ها را از سایر حشرات مجزا می سازد این است که موریانه ها در هیچ یک از فصول سال از فعالیت نمی ایستند و مانند سایر حشرات به خواب زمستانی نمی روند. معمولاً آسیب های جدی در طول 5- 3 سال فعالیت موریانه ها در منزل ایجاد می شود و زندگی بی صدا موریانه ها در زیر زمین و دور از دید انسان که بنیاد و ساختارمنزل را  مورد حمله قرار می دهند مهم ترین مسئله و عاملی که باعث مشود تا خطر حملۀ موریانه ها را جدی بگیریم.

 

چگونه از شر موریانه خلاص شویم ؟

 مراحل موریانه زدایی تضمینی(سمپاشی موریانه) توسط کارشناسان شرکت سلامت محور(hepico):

 • مرحله اول: بازدید رایگان

کارشناسان ما ابتدا با چک کردن محل های اصلی تجمع کلونی موریانه بخصوص در قسمت های زیرین ساختمان، بازرسی محل هایی با رطوبت بالا، بررسی سازه های چوبی ساختمان و سایر محل هایی که محل مناسبتری برای تجمع و جذب آلودگی در آنجا بوده ، را به صورت کامل بررسی می نمایند.این شرکت بعد از بازدید محل آلودگی پیشنهادات کامل در قالب یک بسته سفارشی شامل مشخصات محل و اطلاعات برآورد شده از بازرسی محل و نتیجه ارزیابی به عمل آمده به همراه گزارش شدت آلودگی و روش های ممکن جهت حفاظت از منزل در برابر موریانه را به شما ارائه می نماید

 • مرحله دوم: اجرای عملیات سم پاشی تضمینی موریانه

عملیات سم پاشی تخصصی و تضمینی با استفاده از سموم بدون بو و بدون مسمومیت جهت موریانه زدایی توسط کارشناسان متخصص و کارگران مجرب شرکت سلامت محور(hepico) صورت میگیرد


 • مرحله سوم: نظارت

کارشناسان حرفه ای آموزش دیده در حال حاضر با بهره مندی از دانش نوین هم در جهت ریشه کنی و هم جهت پیشگیری از بروز آلودگی در آینده به شما کمک می نمایند. این شرکت با بهره گیری از فن آوری پیشرو در زمینه موریانه زدایی و تجربه ای با بیش از دو دهه  و با بکارگیری نیروی متخصص در زمینه کنترل موریانه خدمات قابل توجهی را به شما ارائه می دهد. متخصصان پس از بررسی منزل طرح سفارشی در حفاظت از منزلتان را ارائه می دهند که تکنیک های هر خانه منحصراً به همان خانه تعلق دارد موریانه زدایی دارای دوره گارانتی می باشد که در صورت بروز مشکل به صورت رایگان از خدمات شرکت بهره مند شوید.این شرکت با تکیه بر رویکردهایی مبتنی بر علم حشره شناسی ریشه مشکل را بررسی و راه حل مناسب را ارائه داده . در زمان بازرسی شما می توانید با اعتماد بر دانش متخصصان آموزش دیده و حرفه ای سلامت محور(hepico) به بررسی نوع مشکل ، حفاظت، گزارش دوره ای ، پیگیری و اجرا با حفظ استانداردهای لازم ،اطمینان به عمل آورید.

 

   در پایان قابل ذکر است تمامی فعالیت های موریانه زدایی شرکت سلامت محور (hepico) صد در صد تضمینی با ارایه “ضمانت نامه رسمی” موریانه زدایی می باشد. امید است با همکاری یکدیگر محیطی آرام و عاری از موریانه داشته باشیم.

مشاهده پیج اینستاگرام ما